Ολοκληρώθηκε η διήμερη επιχείρηση εξωραϊσμού και αναβάθμισης του δυτικού τμήματος του Καράβολα, που πραγματοποιήθηκε από συνεργεία της Υπηρεσίας Καθαριότητας και της Υπηρεσίας Πρασίνου του Δήμου Ηρακλείου.
![](https://www.neadrasis.gr/wp-content/uploads/2024/02/0-1-25.jpeg)
Η κοινή δράση των δύο Υπηρεσιών, η οποία πραγματοποιήθηκε την Πέμπτη 8 και την Παρασκευή 9/2 με την συμμετοχή προσωπικού και οχημάτων των Υπηρεσιών με σκοπό τον εκτενή καθαρισμό του σημείου και τη φροντίδα του πρασίνου.
![](https://www.neadrasis.gr/wp-content/uploads/2024/02/0-2-11-1024x768.jpeg)
Ανάλογες δράσεις θα πραγματοποιηθούν και σε άλλα σημεία του Δήμου Ηρακλείου, με τον Αντιδήμαρχο Καθαριότητας, Περιβάλλοντος & Ενέργειας Νίκο Γιαλιτάκη να επισημαίνει ότι η φροντίδα του δημόσιου υπαίθριου χώρου αποτελεί προτεραιότητα για τη Δημοτική Αρχή και να παροτρύνει τους πολίτες να στηρίξουν την προσπάθεια διατηρώντας το περιβάλλον καθαρό.