Με εντυπωσιακό τρόπο υποδέχθηκε σήμερα το 2ο Δημοτικό Σχολείο Αρκαλοχωριου τους εκπαιδευτικούς από τα σχολεία που είναι εταίροι του έργου, Ρουμανίας, Τουρκίας, Β.Μακεδονίας, Πολωνίας με τίτλο: “Art/Reatment with smiling receipt” στα πλαίσια της 5ης κινητικότητας Erasmus+.
![](https://www.neadrasis.gr/wp-content/uploads/2023/06/0-1-10-1024x768.jpeg)
Ιδιαίτερη στιγμή για το σχολείο, τους μαθητές, τους εκπαιδευτικούς και την τοπική κοινωνία.
Μια δραστηριότητα που αποτελεί απόδειξη ότι ένα σχολείο ανοιχτό στην κοινωνία μπορεί να προσφέρει πολλά!
![](https://www.neadrasis.gr/wp-content/uploads/2023/06/0-3-2-1024x473.jpeg)
Ο Διευθυντής του Σχολείου κ. Στέφανος Ψυλλάκης ευχαριστεί θερμά όλο το διδακτικό και βοηθητικό προσωπικό του Σχολείου που εργάστηκε για πολλές ημέρες, ώστε να ετοιμαστεί η εντυπωσιακή υποδοχή της ομάδας Erasmus.