Superleague: Βόλος – ΟΦΗ 5-0

Ο Βόλος επιβλήθηκε με 5-0 του ΟΦΗ για την 7η αγωνιστική των πλέι άουτ.

Ο αγώνας δεν είχε βαθμολογικό ενδιαφέρον αλλά απέκτησε ιστορικό χαρακτήρα. Η Ελένη Αντωνίου έγινε η πρώτη γυναίκα που σφύριξε αγώνα της κορυφαίας κατηγορίας του ελληνικού ποδοσφαίρου.

Ο Βόλος άνοιξε το σκορ στο 12ο λεπτό με τον Φαν Βέερτ ενώ ο ίδιος παίκτης έκανε το 2-0 στο 29’. Ο Φερνάντες διαμόρφωσε το 3-0 στο 36ο λεπτό.

Στο γήπεδο, ο ΟΦΗ φάνηκε να μη μπορεί να απαντήσει στα γκολ του Βόλου. Οι γηπεδούχοι έφτασαν στο 4-0 με τον Ροσέρο στο 66’ με τον ίδιο παίκτη να κάνει το 5-0 στο 81ο λεπτό.

Αυτός ήταν ο τελευταίος αγώνας των δύο ομάδων για φέτος. Ο ΟΦΗ ολοκλήρωσε τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις με 44 βαθμούς. Ο Βόλος συγκέντρωσε 40 βαθμούς.

Βόλος (Μπράτσος): Παπαδόπουλος, Τριανταφύλλου, Γκιουλέν, Φεράρι, Άλχο, Μπαριέντος (56’ Ριένστρα), Μεταξάς, Τσοκάνης (76′ Λογαράς), Ροσέρο, Φερνάντες, Φαν Βέερτ.

ΟΦΗ (Νιόπλιας): Μαντάς, Ουές, Διαμαντής (46’ Τσιλιανίδης), Βούρος, Πασαλίδης, Μπαλογιάννης, Μεγιάδο, Ντε Γκούζμαν (64’ Στάικος), Μπουζούκης, Τοράλ, Ντουρμισάι (46’ Λουίς Φελίπε).