Πρώτη ήττα ο ΟΦΗ στο Βόλο παρά τα δυο δοκάρια

Ο Βόλος κατάφερε να λυγίσει την αντίσταση του αξιόμαχου ΟΦΗ και να πάρει τη νίκη με 1-0 στο «Πανθεσσαλικό» στάδιο, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Super League.

Στο 59ο λεπτό ο ΟΦΗ έχασε νέα μεγάλη ευκαιρία, καθώς σουτ του Φιγκεϊρέδο στο όριο της μεγάλης περιοχής προσέκρουσε στο οριζόντιο μέρος της εστίας του Γκαραβέλη.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης, η οποία είχε πολλές φάσεις και πλούσιο θέαμα, σημείωσε στο 75ο λεπτό ο Τόρες.

Ο ΟΦΗ προσπάθησε ν’ απαντήσει και λίγο έλειψε να το πετύχει στο 77′, αλλά η κεφαλιά του Νέιρα «αποκρούστηκε» από το κάθετο δοκάρι του Γκαραβέλη.

Ο διαιτητής της αναμέτρησης, Γεώργιος Τάσης (Ηπείρου) έδειξε την κίτρινη κάρτα στους Μπράουν, Μάντζη – Μάνο, Κοροβέση, Σεμέδο, Βαζ.

Οι συνθέσεις:

Βόλος (Φεράντο): Γκαραβέλης, Φεράρι, Δημόπουλος, Διαμαντής, Ντεντάκης, Τσοκάνης, Μπαλογιάννης (68′ Μαξ), Ζοάο (46′ Τόρες), Μουνίθ (74′ Μάντζης), Μυστακίδης, Γέντρισεκ.

ΟΦΗ (Σίμος): Σωτηρίου, Μπράουν (80′ Βαζ), Νάστος, Γιαννούλης, Κοροβέσης, Μεγιάδο, Σακόρ (56′ Φιγκεϊρέδο), Τσιλιανίδης, Νέιρα, Σεμέδο, Μάνος.