Θρίαμβος του ΟΦΗ: Νίκησε την ΑΕΚ με 1-0

Ο ΟΦΗ κάνοντας ένα πολύ καλό δεύτερο ημίχρονο επικράτησε της ΑΕΚ με 1-0 και ανέβηκε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας. Η Ένωση για μία ακόμα φορά ήταν κατώτερη τον περιστάσεων. Το γκολ των Κρητικών ο Σεμέντο, αποβλήθηκε ο Βράνιες.

Ο ΟΦΗ εκμεταλλεύτηκε το κακό φεγγάρι της ΑΕΚ και την νίκησε με 1-0 στο Ηράκλειο χάρη σε όμορφο γκολ του Σεμέντο στο 51ο λεπτό της αναμέτρησης. Η Ένωση δεν κατάφερε να κάνει τίποτα στο δεύτερο μέρος, κυνηγώντας την ισοφάριση, σημειώνοντας μόλις τρεις τελικές!

Ενώ οι κιτρινόμαυροι πάλευαν να μπουν στην περιοχή των γηπεδούχων, ο Ογκνιέν Βράνιες χτύπησε εκτός φάσης τον Νίκο Μαρινάκη, αποβλήθηκε και άφησε την ομάδα του με δέκα παίκτες σε ένα χρονικό σημείο που επήλθε σύγχυση και χάθηκαν οι όποιες ελπίδες για τους φιλοξενούμενους να διεκδικήσουν κάτι από το παιχνίδι.