Πολλές αλλαγές και φιλική ήττα του ΟΦΗ στο Παγκρήτιο (video)

Την ήττα με σκορ 3-2 γνώρισε ο ΟΦΗ από τον Εργοτέλη στο Παγκρήτιο στάδιο, στο πλαίσιο φιλικού αγώνα μεταξύ των δυο ομάδων.

Ο Εργοτέλης άνοιξε το σκορ μόλις στο 6ο λεπτό με τον Efford να πλασάρει εύστοχα για το 1-0. Στο 23ο λεπτό ο διαιτητής του αγώνα έδωσε πέναλτι υπέρ της ομάδας μας, με τον Μάνο να το εκτελεί και να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Καλογεράκη, ισοφαρίζοντας σε 1-1.

Στο 29ο λεπτό ο Νοικοκυράκης έχασε την ευκαιρία να δώσει το προβάδισμα στον ΟΦΗ, με τον γκολκίπερ του Εργοτέλη να διώχνει τη μπάλα.

Στο 51’ ο Μανουσάκης με σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 2-1 για τους «κιτρινόμαυρους», ενώ στο 56’ ο Μπάτζιος με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Whalley.

Στο 86’ ο Nabi με σουτ έξω από την περιοχή ισοφάρισε σε 2-2 για την ομάδα μας, όμως δυο λεπτά αργότερα ο Barata νίκησε τον Δερμιτζάκη, διαμορφώνοντας το τελικό 3-2.

ΟΦΗ (Γ. Σίμος): Whalley, Μπολάκης, Περδίκης, Κουτρουμπής, Braun, Σουρνάκης, Νοικοκυράκης, Στάικος, Ντίνας, Μάνος, Vaz

Επίσης αγωνίστηκαν οι: Δερμιτζάκης, Mellado, Nabi, Κοροβέσης, Μαρινάκης, Νάστος, Sakor, Μακριδάκης, Figueiredo