Ο ΠΑΟ νίκησε 0 – 1 τον Άρη στο Χαριλάου

Ο Παναθηναϊκός πήρε μια πολύ σημαντική για εκείνον νίκη στο Χαριλάου, επικρατώντας 0-1 του Αρη στην 9η αγωνιστική των πλέι οφ της Super League.

Μετά από ένα μοιρασμένο πρώτο ημίχρονο, στο οποίο ο Ξενόπουλος απέκρουσε πέναλτι στο 39′ και 4 λεπτά αργότερα ο Βρέσκας υπέδειξε την εσχάτη των ποινών σε ανατροπή του Ρόουζ από τον Ξενόπουλο αλλά πήρε πίσω την απόφασή του με χρήση VAR, οι δύο ομάδες έμειναν στο 0-0.

Ωστόσο, στο δεύτερο μισό της αναμέτρησης οι Θεσσαλονικείς έμειναν από δυνάμεις, ενώ οι «πράσινοι» ήταν οι απόλυτα κυρίαρχοι. Δημιούργησαν ουκ ολίγες φάσεις για γκολ, είχαν δοκάρι σε σουτ του Κολοβού στο 62’, ωστόσο ο ίδιος παίκτης -που είχε μπει αλλαγή- πέτυχε το γκολ που έκρινε τον νικητή, με πολύ ωραία κεφαλιά μετά από ασίστ του Ανουάρ, στο 75ο λεπτό.

Την επόμενη και τελευταία αγωνιστική ο Παναθηναϊκός υποδέχεται τον ΟΦΗ, ενώ ο Άρης φιλοξενείται από τον ΠΑΟΚ, με αμφότερα τα παιχνίδια να διεξάγονται την Κυριακή 19 Ιουλίου.

Πηγή: iefimerida.gr