Νίκη του ΟΦΗ με 6-1 στο φιλικό με τον ΠΟΑ

Τη νίκη με σκορ 6-1 πήρε ο ΟΦΗ απέναντι στον ΠΟΑ, στο πλαίσιο του φιλικού αγώνα προπονητικού χαρακτήρα διάρκειας 60 λεπτών, που διεξήχθη στο Βαρδινογιάννειο αθλητικό κέντρο το πρωί του Σαββάτου (16/11).

Στο 17ο λεπτό ο Souza άνοιξε το σκορ για την ομάδα μας, ενώ δυο λεπτά αργότερα ο Μάνος με ωραία ατομική προσπάθεια διπλασίασε τα γκολ του ΟΦΗ, αφού πρώτα πέρασε και τον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων.

Στο 24’ ο Σαμουηλίδης μείωσε σε 2-1 για τον ΠΟΑ με κεφαλιά, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το α’ ημίχρονο.

Τέσσερα λεπτά μετά την έναρξη του β’ ημιχρόνου ο Souza έκανε το 3-1 για την ομάδα μας, πετυχαίνοντας έτσι το δεύτερο προσωπικό του γκολ. Στο 50’ ο Vaz με υπέροχη ατομική ενέργεια και διαγώνιο σουτ νίκησε τον Γκογκόση για το 4-1, ενώ με γκολ των Νοικοκυράκη και Figueiredo στο 53’ και στο 56’ αντίστοιχα, διαμορφώθηκε το τελικό 6-1.

Ο Γιώργος Σίμος θέλησε να δώσει χρόνο συμμετοχής σχεδόν σε όλους τους ποδοσφαιριστές του, με τους Whalley, Περδίκη, Souza να είναι οι μοναδικοί που συμμετείχαν σε όλη τη διάρκεια του 60λέπτου.

ΟΦΗ (Γ. Σίμος): Whalley, Γιαννούλης, Περδίκης, Κουτρουμπής, Braun, Σουρνάκης, Nabi, Neira, Souza, Ντίνας, Μάνος

Επίσης αγωνίστηκαν οι: Νάστος, Vaz, Sakor, Στάικος, Κοροβέσης, Μπολάκης, Νοικοκυράκης, Figueiredo

ΠΟΑ (M. Σκύβαλος): Ρουμπάκης, Μαρκουλάκης, Βολονάκης, Πετράκης, Σαμουηλίδης, Ρωμανάκης, Νίκολλι, Κερμενίδης, Καϊμακαμούδης, Πλουσής, Ξυλούρης

Επίσης αγωνίστηκαν οι: Γκογκόσης, Γιαλυτάκης, Βορριάς, Τζουανάκης