Αυτή η Εθνική μπορεί!

Το κάκιστο πρώτο ημίχρονο παραλίγο να κοστίσει στην Εθνική ομάδα την (πρώτη) ήττα στο 10ο προκριματικό όμιλο του EURO 2020. Το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα δέχθηκε δύο γκολ στο πρώτο τέταρτο (10΄ Βίσκα, 15΄ Πιάνιτς) από τη Βοσνία στη Ζένιτσα, μεταμορφώθηκε όμως στην επανάληψη κι έφυγε με βαθμό από το «Μπίλινο Πόλιε», χάρις στα γκολ των Φορτούνη στο 64΄ (πέναλτι) και Κολοβού στο 85΄.

Ικανοποιημένος από τον βαθμό της ισοπαλίας (2-2) απέναντι στην εθνική μας δήλωσε ο Ρόμπερτ Προσινέτσκι, μιλώντας σε ΜΜΕ της Βοσνίας.
Υπογράμμισε ότι στο πρώτο ημίχρονο η Βοσνία έκανε την καλύτερη εμφάνιση από την ημέρα της άφιξής του και σημείωσε ότι ήταν καθοριστική η κόκκινη κάρτα στον Πιάνιτς για την εξέλιξη του αγώνα.Πηγή: ΑΠΕ-ΜΠΕ